מאמרים

קצת על הפסיכומטרי...

קצת על הפסיכומטרי...


מבחן הפסיכומטרי נהגה במדינת ישראל לפני שלושים שנה בדיוק, והוא דומה למבחנים המקובלים בעולם המערבי לבדיקת סף ההתאמה של המועמד ללימודים אקדמאיים במכללה, באוניברסיטה, או במרכזי הלימוד הגבוהים בכלל.
משך הבחינה הוא שלוש שעות ועשרים דקות רצופות, והיא כוללת שלושה נושאים עיקריים: נושא כמותי (מתמטיקה), מילולי (עברית) ואנגלי. לכל נושא תתי נושאים אותם חלה החובה ללמוד, אך לא כולם מופיעים הלכה למעשה בבחינה, והנבחן כמובן אינו יודע אילו יופיעו ואילו יושמטו.
העובדה העיקרית העושה את המבחן למורכב אינה טמונה בחומר הנלמד, שהוא ברובו אינו מסובך, אלא דווקא העובדה כי לכל שאלה במבחן מוקצית פחות או יותר דקה לפתירה. עובדה זו באה לבדוק את טיב הנבחן תחת לחץ עמידה בזמנים. עוד בודקת הבחינה תכונות רבות כמו רמת אסוציאטיביות, כושר לוגי-שפתי, הבנת הנקרא ועוד.


איך אוכלים את זה?

לאט ובזהירות. אתם אינכם לבד בלימודי הפסיכומטרי וישנם אנשים רבים הנמצאים באותה סיטואציה כמותכם. הלימודים אפשריים באופן עצמאי אך מומלצים ביותר תחת מסגרת מפקחת ומקצועית כמו בתי הספר השונים, המכשירים תלמידים לבחינה הפסיכומטרית.
עלותו של קורס פסיכומטרי בישראל נעה בין 4000 שקלים ל-8000, והמחיר משתנה בהתאם למסגרת הלימודית ולהטבות שמגיעות לכם. את הקורסים השונים ניתן לווסת לפי הצרכים האישיים, ולבחור בין לימודי יום לערב, מסלולים מואצים או איטיים ועוד.
במידה ואתם מעוניינים להירשם באופן עצמאי לבחינה,

המשך מאמר